Tecno yeni RGBW kamera sensörünü duyurdu

Ülkemizde yerli üretime başlayan Çinli akıllı telefon üreticisi Tecno yatırımlarına devam ediyor. Samsung ile ortak geliştirilen RGBW kamera sensörü firmanın yeni kuşak akıllı telefonlarında kendisine yer bulacak.

Tecno RGBW sensör tanıtıldı

MWC 22 fuarında resmiyet kazanan RGBW sensör Samsung iştirakinde geliştirildi. RGB standart dizilimine eklenen ekstra beyaz piksel sensörün ışık hassasiyetini arttırarak bilhassa düşük ışık şartlarında performansını arttırıyor ve renk doğruluğuna katkıda bulunuyor. Standart RGB sensörlerdeki yeşil renk filtresine nazaran 1.7 kat daha güzel hassasiyet elde ediliyor.

Tecno vites yükseltiyor

3 ay evvel eklendi

RGBW renk filtresi 64MP çözünürlüğündeki sensöre entegre edilecek. Böylelikle CMOS sensörün hassasiyeti artacak. Cam ve plastik karışımı teknoloji ise ışık girişlerini yüzde 30 oranında daha arttırıyor. Tecno Camon amiral gemilerinin düşük ışık performansını avantajlı hale getirecek yeni RGBW sensörün yıl içerisinde piyasada olması bekleniyor.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Tecno RGBW sensör neler sunuyor?

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.