Teknoloji şirketlerinin piyasa pahaları kan kaybediyor

Yatırımcıların ekonomik yavaşlama tasaları dünya devi teknoloji şirketlerinin kıymet kaybetmesine neden oldu. Artan enflasyon oranları, Çin’deki Covid-19 karantina kısıtlamaları ve Ukrayna‘da devam eden savaş üzere faktörler yatırımcılar üzerinde baskı oluşturuyor.

Avrupa Birliği, Elon Musk’ı uyardı: Twitter sansürsüz olmaz

1 sa. evvel eklendi

Teknoloji yüklü Nasdaq Bileşik Endeksi, Salı günü %3.95 oranında geriledi. Bu 2020 yılından bu yana görüşen en düşük kapanış düzeyi olarak dikkat çekiyor.

Tesla’da keskin düşüş

Google’ın ana şirketi Alphabet ve Microsoft, %3’ten fazla paha kaybetti. Netflix payları ise yaklaşık %5.5 düştü. Dijital yayın hizmeti geçen hafta 10 yıl içinde birinci defa abone kaybettiğini açıklayarak yatırımcıları şoka uğratmıştı.

Apple payları yüzde 3.7 düşüş yaşadı. Nvidia %5.6 bedel kaybederken, AMD‘nin piyasa kıymeti ise %6.1 geriledi. Toplumsal medya platformu Twitter, Elon Musk’ın satın alma teklifini kabul ettikten sonra Tesla‘nın payları %12 düştü.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Başka Taşınabilir Teknolojiler Haberleri
  • Teknoloji şirketlerinin piyasa pahaları kan kaybediyor

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.