Telegram’a Brezilya’dan yasak

WhatsApp saklılık kontratı tartışmaları sonrasında süratli bir biçimde yükselişe geçen ve 500 milyondan fazla kullanıcıya ulaşan Telegram’ın başı uydurma haberlerle kederde. Gerçi bir yanlış anlaşılma olduğu argüman ediliyor.

Telegram’ın başı kederde

Değerli bir kullanıcı kitlesine sahip olduğu Brezilya’da Telegram biraz daha çok sağcı Devlet Lideri Bolsonaro yandaşları tarafından tercih ediliyor çünkü Facebook ve Twitter düzmece haberlere karşı hayli sıkı önlemler uyguluyor.

Telegram 8.6 güncellemesi neler sunuyor?

1 hf. evvel eklendi

Telegram da son periyotta uydurma haberler konusunda hayli fazla şikayet almıştı ve farklı hukuk mercileri bu haberlerin kaldırılması ile ilgili talimatlar göndermişti. Brezilya Yüksek Mahkemesi toplumsal ağın bu taleplere yanıt vermemesini münasebet göstererek kullanımını yasakladı.

Google ve Apple’ın mağazalarından derhal uygulamayı kaldırması istendi. Kaldırmadığı her gün için 20 bin dolar ceza kesilecek. Ayrıyeten VPN üzerinden uygulamaya erişmeye çalışan vatandaşlar yakalandığı takdirde 20 bin dolar ceza ödeyecekler.

Lider Bolsonaro mahkeme kararını büyük bir talihsizlik olarak niteledi. Adalet Bakanı Anderson Torres ise milyonlarca Brezilyalının hakkını çiğneyen monokratik bir karar olarak niteledi. Telegram geliştiricisi Pavel Durov, yeni irtibat kanallarının mahkeme kalemine gönderilmesine karşın sürece alınmadığını ve bu nedenle eski email adresine taleplerin yapıldığını belirtiyor. Durov talepleri süratlice sürece alacaklarını ve bu bakımdan kararın uygulanmaması için müracaat yapacaklarını da vurguladı.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Telegram’ın başı sıkıntıda

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.