Tesla çip krizi ile başa çıkabilmek için birtakım araçlarından bir kesim çıkarmak zorunda kaldı

CNBC’nin servis ettiği habere nazaran Tesla, dördüncü çeyrek satış amaçlarını tutturmak ve yarı iletken tedarik ıstırabının olumsuz tesirlerini azalatmak için Çin’de üretilen kimi Model 3 ve Model Y arabalarının direksiyon sistemlerinde bulunan iki elektronik denetim ünitesinden birini kadrımaya karar verdi.

Ford, çip kıtlığı yüzünden 8 fabrikasında üretimi durduruyor

1 gün evvel eklendi

Yayınlanan raporda Tesla’nın, Şangay fabrikasında üretilen ve Çin, Avustralya, İngiltere, Almanya ve öbür ülkelere gönderilen on binlerce elektrikli araçla ilgili bu değişiklik hakkında müşterilere bilgi vermediği belirtildi. Şirketin ABD’de ürettiği elektrikli araçlarda da emsal değişiklikler yapıp yapmayacağı şimdi aşikâr değil.

Ford da 8 fabrikasında üretimi durdurmuştu

Tesla’nın araç teslimat oranını korumak için 2021’in sonunda kamuoyuna duyurulan tedbirlerin ötesinde değişiklikler yapmak zorunda kaldığı görülüyor. Çünkü dünya arabalardan – dizüstü bilgisayarlara kadar her şeyi etkileyen bir çip kıtlığı ile karşı karşıya. Ford da kısa mühlet evvel yarı iletken tedarik problemleri nedeniyle 8 fabrikasında üretimi durdurma kararı almıştı.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Araba Teknolojileri Haberleri
  • Tesla’dan çip krizine farklı tahlil

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.