Tesla, eski mühendisine muhteşem bilgisayarı hakkında saklı bilgileri çaldığı teziyle dava açıyor

Tesla‘nın eski bir mühendisine şirketin Project Dojo isimli muhteşem bilgisayar teknolojisiyle ilgili “gizli ve sıkı korunan” bilgileri yasadışı bir biçimde ferdî aygıtlarına kopyaladığı gerekçesiyle dava açmaya hazırlandığı ortaya çıktı.

‘Belgeleri vermeyi reddediyor’

Tesla, eski çalışanı Alexander Yatskov‘u muhteşem bilgisayarın soğutma sistemlerinin dizaynına yardımcı olması için Ocak ayında işe almıştı. Bloomberg tarafından elde edilen bilgilere nazaran şirket, tam otonom araçların AI yazılımını eğitmek için kullanılan büyük ölçüde bilgiyi işleyen Project Dojo ile alakalı soğutma bilgilerini ve projeyle ilgili öteki bilinmeyen bilgileri kopyaladığı ve bilgileri geri vermeyi reddettiği gerekçesiyle Yatskov’a dava açıyor.

Elde edilen bilgilerde şirketin, Yatskov ile yaptığı görüşmelerde eski çalışanının ferdî aygıtlarında bâtın bilgileri sakladığını kabul ettiği argüman ediliyor. 6 Nisan 2022’den itibaren idari müsaadeye çıkarılan Yatskov, 2 Mayıs’ta misyonundan istifa etti.

BAE Systems, yeni Head-Up Display’ini tanıttı: LiteWave

23 sa. evvel eklendi

Ayrıyeten geçmiş iş tecrübesi hakkında da yanlış bilgiler sunduğunu söylediği Alexander Yatskov hakkında Tesla, emsal niteliğinde olabilecek tazminat davası açıyor ve eski çalışanın bâtın bilgileri iade etmeye zorlayacak bir mahkeme buyruğu istiyor.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Operatörler – Kurumsal Haberler Haberleri
  • Tesla, eski mühendisine dava açıyor

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.