Tesla kurucu ortağı JB Straubel, KONUT pillerinin 15 yıl dayanması gerektiğini söylüyor

Elektrikli araç dalında değerli bir yere sahip olan pillerin, dayanıklılığı araç sahipleri için değerli bir parametre olarak görülüyor. Birçok KONUT sahibi, pillerini değiştirmeden kaç km ya da kaç yıl araçlarını kullanabileceklerini merak ediyor. Tesla‘nın kurucu ortağı ve eski CTO’su JB Straubel, bir KONUT pilinin ne kadar dayanabilmesi gerektiğine dair fikirlerini paylaştı.

Pillerin 15 yıl dayanması gerekir

Straubel, gerçekleştirdiği bir röportaj sırasında MESKEN pillerinin dayanıklılığı hakkında açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada: “İnsanların otomobil için ne hedeflediğine bağlı olarak öznel bir şey fakat birçok durumda basitçe 15 yıl olacağını düşünüyorum.” tabirlerinde bulundu.

Elektronikler için mutlak kuantum sürat hududu hesaplandı

21 sa. evvel eklendi

2019 yılında misyonu bırakana kadar Baş Teknoloji Sorumlusu olarak Straubel, Tesla’nın pil geliştirmesinden de sorumluydu. Yeni şirketi Redwood Materials hakkında da konuşan Straubel, şirketinin yılda yüz binlerce otomobil için kâfi olduğunu belirttiği 8-10GWh geri dönüşüm yaptığını söylüyor.

  • Anasayfa
  • Hayat
  • Araba Teknolojileri Haberleri
  • Tesla’nın eski CTO’su pillerinin dayanıklılığına dair yorum yaptı

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.