Tesla’nın BTC’deki düşüşten kaynaklı ziyanı 101 milyon dolar

Elon Musk’ın elektrikli araç şirketi Tesla, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) dijital varlıklarının kârlılığını nasıl etkileyebileceğini anlatan bir belge yolladı. Kelam konusu belgede, Tesla’nın 2021 yılında Bitcoin varlıklarının bedelindeki değişiklikler nedeniyle yaklaşık 101 milyon dolar bedel düşüklüğü ziyanı yer aldı.

Tesla, SEC’e Gönderdiği Evrakta Bitcoin’den Bahsetti

Dünyaca ünlü elektrikli araç devi Tesla, uzun müddettir kripto para üniteleri ile yakından ilgileniyor. O denli ki şirketin CEO’su Elon Musk, bu bahisle ilgili olarak periyodik paylaşımlarda bulunuyor. Hatırlarsanız Tesla, 2021 yılının birinci çeyreğinde, Bitcoin’e toplam 1,5 milyar dolarlık yatırım yaptığını vurgulamıştı.

Bu kere Tesla ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yolladığı bir evrakta Bitcoin’den bahsetti. Belgeye nazaran Tesla, 2021 yılı boyunca Bitcoin’deki paha değişikliğinin tesiriyle yaklaşık 101 milyon dolar bedel düşüklüğü ziyanı yaşadı.

Bitcoin fiyatı ne kadar?

1 sa. evvel eklendi

Ayrıyeten belirtmek gerekirse Tesla’nın gönderdiği evrakta şu tabirler yer alıyor:

“31 Aralık 2021’de sona eren yılda, Bitcoin’imizin defter kıymetindeki değişikliklerden ve tarafımızca yapılan muhakkak Bitcoin satışlarından 128 milyon dolarlık çıkardan kaynaklanan yaklaşık 101 milyon dolarlık paha düşüklüğü ziyanı kaydettik”

Kıymet düşüklüğü ziyanını ayrıntılandırmak gerekirse; bir varlığın ya da nakit oluşturan ünitenin defter kıymetinin geri kazanılabilir meblağı aşan kısmını söz ediyor.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Kripto Para Haberleri
  • Tesla BTC’deki düşüşten ne kadar ziyan etti?

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.