Teyp depolama sevkiyatları yüzde 40 arttı

Bugün depolama teknolojileri olarak SSD, HDD, eMMC daha çok gündeme geliyor ve çok geniş bir kullanım alanına sahip. Ne var ki manyetik şeritler üzerine yazan teyp depolama eserleri de rekabetten çekilmiş değil. 

Teyp depolama eserleri revaçta

Daha uzun ömürlü ve düşük maliyetli olması nedeniyle kurumsal tarafta ilgi gören teyp depolama teknolojisi 2021 yılında kıymetli bir büyüme gerçekleştirdi. Teyp depolama eserleri 2021 yılında 148 Exabyte boyutunda müşterilere sevk edildi ve yüzde 40 artış gösterdi. 

MagSafe Battery Pack şarj suratı arttı

2 gün evvel eklendi

Kartuş başına 54TB kapasiteye kadar çıktığı için ünite sevkiyatlarında bir düşüş yaşandı. IBM Pazar başkanı iken HPE, Dell, Fujitsu, Quantum üzere değerli oyuncular da rekabet halinde. Bilhassa fidye ataklarına karşı birden fazla teybe çevrim dışı olarak kaydedilen dataların kurtarılma oranı daha yüksek. 

2021 yılında dünya nüfusunun 79 milyar TB bilgi tükettiği söz edilirken bilhassa yapay zekâ, Objelerin İnterneti ve makine öğrenme sistemlerinin yükselişi sayesinde teyp depolama kesiminin bu yıl daha da büyüyeceği iddia ediliyor. 
 

  • Anasayfa
  • Donanım
  • HDD / SSD Haberleri
  • Teyp depolama küllerinden doğuyor

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.