TikTok, yeni müzik dağıtım platformu SoundOn’u duyurdu

Son yılların en tanınan toplumsal medya uygulamalarından biri olan TikTok, birçok müzik ve sanatkarın tanınmasına yardımcı oluyor. Daha fazla sanatkarın müziğini duyurmasına yardımcı olmak için TikTok, kendi müzik pazarlama ve dağıtım platformu SoundOn‘u piyasaya sürüyor.

TikTok’un gençler üzerindeki zihinsel tesirleri araştırılıyor

6 gün evvel eklendi

TikTok SoundOn ile müziğinizin telif haklarını alabilirsiniz

Bytedance‘ın tanınan uygulaması TikTok, sanatkarların kendi müziklerini tanıtabilmeleri için yeni bir platform geliştirdi. SoundOn isimli platform sayesinde müziğinizi tüm dünyaya tanıtabilir ve telif haklarını alabilirsiniz. SoundOn ile sanatkarlar, müziklerini direkt TikTok, Resso, Apple Music, Spotify, Pandora, Deezer ve Tencent’s Joox üzere global akış platformlarına yükleyebilecekler. Geçtiğimiz yıldan bu vakte kadar beta testinde olan SoundOn, şimdilik İngiltere, ABD, Brezilya ve Endonezya‘da kullanıma sunuldu.

SoundOn, Bytedance’ın sahip olduğu platformlarda ve TikTok’ta müzik içerik üreticilerine telif ücretlerinin yüzde 100’ünü ödeyecek. Diğer global akış platformlarında ise birinci yıl ByteDance yüzde 100’ünü ödeyecekken, ikinci sene bu ödeme yüzde 90’a düşecek.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • TikTok yeni müzik dağıtım platformu SoundOn’u duyurdu

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.