TikTok’un gençler üzerindeki zihinsel ve fizikî tesirleri araştırılıyor

TikTok‘un gençlerin zihinsel ve fizikî sıhhati üzerindeki potansiyel tesiri Kaliforniya, Florida, Kentucky ve birçok eyalettin başsavcılarından oluşan bir küme tarafından araştırılıyor. Birebir vakitte platformun tüketici muhafaza maddelerini ihlal edip etmediği de soruşturulacak.

ABD’de TikTok’a inceleme

Başsavcılardan oluşan araştırma kümesi tarafından yapılan açıklamalara bakıldığında temel olarak ‘platformda harcanan süreyi ve platformla etkileşim sıklığını artırmak da dahil olmak üzere genç kullanıcı iştirakini artırmak için TikTok tarafından kullanılan sistem ve tekniklere‘ bakılacak.

Massachusetts başsavcısı Maura Healey yaptığı bir açıklamada: “Çocuklar ve gençler aslında tasa, toplumsal baskı ve depresyon problemleriyle boğuştuklarından, toplumsal medyanın onların fizikî sıhhatlerine ve zihinsel sıhhatlerine daha fazla ziyan vermesine müsaade veremeyiz.” tabirlerinde bulundu.

Bir TikTok sözcüsü ise yürütülen soruşturmayı takdir ettiklerini ve sahip oldukları güvenlik ve zımnilik müdafaası hakkında bilgi vermeye hazır olduklarını söyledi.

Netflix, Rus devlet kanallarını yayınlamayı reddetti

1 gün evvel eklendi

Soruşturmanın kapsamı şu an için TikTok‘la hudutlu görünse de birebir küme geçtiğimiz yıl ortaya çıkan bilgilere nazaran Instagram’ın genç kullanıcılar üzerindeki potansiyel ziyanları konusunda çatı şirketi olan Meta’yı da araştırıyor.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • TikTok’un gençler üzerindeki zihinsel tesirleri araştırılıyor

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.