Tim Cook, iPhone’lara App Store dışından uygulama yüklenmesini istemiyor

Apple CEO’su Tim Cook, resmi olmayan kaynaklardan uygulama indiren kullanıcıların dolandırıcıların kurbanı olma riskiyle karşı karşıya olduğunu hatırlattı.

Elon Musk, Twitter’ı satın almak için 43 milyar dolar teklif etti

6 sa. evvel eklendi

Tim Cook, Washington’daki Küresel Kapalılık Tepesi etkinliğinde yaptığı konuşmada şunları söyledi: “iPhone’da doğrulanmamış uygulamalara müsaade vermek zorunda kalırsak, istenmeyen önemli sonuçlar doğabilir. Data toplayan şirketler, saklılık politikalarımızı aşabilecek ve kendi istekleri dışında kullanıcılarımızı tekrar izleyebilecekler.

AB yeni yasalar üzerinde çalışıyor

Farklı ülkelerdeki yetkililer artık Apple’ın taşınabilir uygulama mağazası siyasetini değiştirmeye çalışıyorlar. AB, resmi App Store’un Apple aygıt ekosistemindeki tek yazılım kaynağı olmaktan çıkacağı ve şirketin her süreçten özel olarak fiyat almasını önleyecek bir Dijital Piyasalar Yasası‘nı yürürlüğe sokmaya hazırlanıyor.

Hem Apple hem de Google‘ın aksiyonlarında monopol belirtileri gören ABD’li milletvekilleri de misal tedbirler alacaklar. Temmuz ayında 30’dan fazla eyalet Google’a dava açtı ve şirketi taşınabilir yazılım pazarındaki baskın pozisyonu berbata kullanmakla suçladı.

  • Anasayfa
  • Apple
  • iPhone Haberleri
  • Tim Cook, App Store dışından uygulama yüklenmesini istemiyor

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.