TOGG’da AVAX cüzdanı bulunacak

Yerli araba şirketi TOGG’dan geçen ay yapılan açıklama ile TOGG ile Avalanche blockchain ekosisteminin geliştiricisi Ava Labs ortasında iş birliği yapıldığı duyurulmuştu. Artık de yerli arabada Avalanche (AVAX) cüzdanı bulunacağı açıklandı.

Ava Labs kurucusu Emin Gün Sirer, TOGG hakkında bir tweet paylaştı ve şunları yazdı:

“Bu elektrikli araba geniş çaplı üretime hazırlanıyor. İçinde Avalanche cüzdanı bulunacak”

TOGG Sedan CES 2022’de tanıtıldı: İşte tasarımı

1 ay evvel eklendi

Togg sahipleri, şarj istasyonları ve kent içindeki ödemelerinde Togg’daki Avalanche kripto para cüzdanını kullanacak. Avalanche ağının token’i olan AVAX ile ödemeler yapılacak. Avalanche’ın süratli akıllı kontrat özelliği sayesinde ödemeler epey süratli biçimde tamamlanacak.

Togg’daki AVAX cüzdanı ne işe yarayacak?

Togg’dan daha evvel yapılan açıklamaya nazaran yerli arabada IoT tahlilleri ve ödeme hizmetleri için AVAX kullanılacak. Şarj istasyonu kullanım fiyatı, aracın bakım fiyatı üzere fiyatlar Avalanche cüzdanındaki AVAX’lar ile ödenecek. Togg, etrafındaki restoranlar, marketler, scooter kiralama şirketleri ile bağlantı halinde olacak. Örneğin aracınız şarj istasyonunda şarj olurken scooter’a binip yakınınızdaki kahveciden kahve aldığınızda scooter ve kahve fiyatı TOGG’daki AVAX bakiyesi ile ödenecek.

AVAX birinci 10’a girdi

Avalanche ağı, teknoloji açısından Bitcoin, Ethereum, Polkadot üzere klasik rakiplerine nazaran çok daha yeterli teknolojik altyapıya sahip. Avalanche ağında 2 saniyeden kısa müddette tamamlanan akıllı kontrat süreçleri Bitcoin’de 1 saatte, Ethereum’da 6 dakikada tamamlanabiliyor. Avalanche’ın gelişmiş altyapıya sahip olması sayesinde AVAX büyük paha kazandı ve hacim açısından en büyük 9. kripto para pozisyonuna geldi. Coinmarketcap datalarına nazaran AVAX, 92 dolardan süreç görüyor.

Togg ne vakit çıkacak?

Togg’un birinci elektrikli C-SUV versiyonunu 2022 sonunda üretim bandından indirilecek. 2023’ün birinci çeyreğinde seri üretimine başlanacak.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Kripto Para Haberleri
  • TOGG’da AVAX cüzdanı bulunacak: AVAX cüzdanı ne işe yarayacak?

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.