TRT’nin Netflix alternatifi gelecek yıla yetişiyor

Netflix platformunun tüm dünyada izleme alışkanlığını değiştirdiğine ve yeni bir trendi başlattığına kuşku yok. Disney+, Exxen, Gain üzere yeni kuşak platformlar ve kendisini yenileyen BluTV yahut PuhuTV üzere platformlar bu trendin eseri. 

TRT’den Netflix’e alternatif

Başta Netflix olmak üzere dijital platformların içerikleri muhakkak açılardan eleştiriliyor. Bilhassa gelenek ve kültürlerden kopuk alışılmamış hususlar yahut sahneler toplumsal medyada sıkça tartışılıyor. TRT’nin bu açıdan biraz daha kültürümüze bağlı içerikler üreteceği dijital platform projesi bir müddettir kulaktan kulağa dolaşıyordu. 

Netflix fiyatlı abonelik paylaşımını yaygınlaştıracak

2 hf. evvel eklendi

TRT Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı, Memleketler arası Genç İletişimciler Forumu’nda yaptığı konuşmada Netflix’a alternatif memleketler arası bir dijital platformun 2023 yılında hayata geçeceğini duyurdu. Ayrıyeten bir de gençlik platformu kurulacağını da belirtti. 

Netflix’in bir televizyon kanalı olmadığı için özgün içerikleri kendisi üretiyor ve kendisi kullanıyor. TRT ise çok kanallı bir platform ve aslında sayısız yepyeni içeriği mevcut. TRT İzle platformunda bunlara ulaşmak mümkün. Alternatif içerik platformunun nasıl farklılaşacağı bu noktada kıymetli olacak. 
 

  • Anasayfa
  • Internet
  • Web Siteleri Haberleri
  • TRT’den Netflix’e rakip

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.