Trump’ın toplumsal ağında sansürden geçilmiyor

Başkanlık seçimleri periyodunda toplumsal medya hesapları kısıtlanan yahut yasaklanan eski lider Trump, sansürden çok şikâyet etmiş ve kendi toplumsal ağı için düğmeye basmıştı. Büyük ilgi gören toplumsal medya daha birinci günden sansüre başladı.

Truth Social eleştiriliyor

Truth Social sosyal medya ağı Twitter’ın sansür siyasetlerinden kaçan insanların sığınma alanı olarak gösterilmişti. Ne var ki daha birinci günden sansürlenen ve hesabı kapatılan kullanıcılar ortaya çıkmaya başladı.

Trump’ın yeni toplumsal ağı App Store’un en tanınan uygulaması oldu

22 sa. evvel eklendi

Toplumsal ağın işvereni durumundaki eski siyasetçilerden Devin Nunes ismine Twitter’da parodi hesap yöneten DevineNunesCow, birebir hesabı Truth Social üzerinde açınca engellendi. Kullanıcılar siyasetlerin Twitter’dan bile daha sert olduğunu belirtiyor.

Hali hazırda 500 bin kişinin bekleme listesinde olduğu Truth Social; moderatörler, şikâyet raporları ve bot taramaları odağında denetleniyor. Bu bakımdan Twitter kadar esnek bir sistem olmayabiliyor. Bununla birlikte otoriteler kullanıcı kaybetmeme ismine toplumsal ağın kuralları gevşetmek zorunda olduğunu düşünüyor.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Truth Social uygulaması nedir?

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.