Trump’ın yeni toplumsal ağı App Store’un en tanınan uygulaması oldu

Truth Social uygulaması ABD’de heyecan yarattı. Gelen haberlere nazaran, eski ABD Lideri Donald Trump tarafından oluşturulan Truth Social, ABD App Store‘da en çok indirilen fiyatsız uygulama oldu.

Apple, ekran altı parmak izi tarayıcı geliştirmeyi durdurdu

9 sa. evvel eklendi

Uygulama 20 Şubat akşamı başlatılmıştı. Truth Social isimli toplumsal ağ uygulaması, ön kayıt yapan kullanıcıların sahip olduğu Apple aygıtlarına otomatik olarak indirildi. Suram talebi o kadar yüksekti ki kimi kullanıcılar indirmede sorun yaşadılar ve şöyle bir bildirimle karşılaştılar: “Ağır talep nedeniyle sizi bekleme listemize aldık.”

Trump, toplumsal ağlardan engellenmişti

Toplumsal ağın yaratıcıları, uygulamanın Mart ayı sonuna kadar Amerika Birleşik Devletleri genelinde tam olarak faaliyete geçeceğini belirtiyorlar. Daha sonra Truth Social, öteki ülkelerdeki kullanıcılara da sunulacak.

Donald Trump’ın, 6 Ocak 2021‘de destekçilerine şiddet daveti yapmakla suçlandığını ve akabinde Twitter, Facebook ve YouTube‘dan engellendiğini hatırlatalım. Eski ABD Lideri buna cevaben kendi toplumsal ağını yayınlayacağını duyurmuştu.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Taşınabilir Uygulamalar Haberleri
  • Trump’ın yeni toplumsal ağı App Store’un en tanınan uygulaması oldu

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.