TSMC, 2nm üretimin 2025 yılında başlayacağını duyurdu

Apple, Nvidia ve AMD üzere teknoloji devlerine yonga tedariki sağlayan dünyanın en büyük yarı iletken üreticisi TSMC, yeni jenerasyon üretim teknolojilerinde büyük bir ilerleme kaydettiğini duyurdu. Birinci 3nm sürecini 2022 sonlarında üretime geçirmeyi hedefleyen şirket, 2025 yılının sonlarında ise 2nm’ye geçiş yapmayı planlıyor.

Performans ve verimlilik artacak

Analist şirketi Goldman Sachs tarafından yöneltilen soruları yanıtlayan TSMC CEO’su CC Wei, şirketin 2nm üretim teknolojisi hakkında ”N2’nin müşteri büyümesini desteklemek için teknoloji liderliğimizi sürdüreceğinden eminiz. Ve hala 2025’te üretimi planlıyoruz” kelamlarını lisana getirdi ve ön üretimin 2024 yılında başlayacağını da kelamlarına ekledi.

Apple çip tedarikçisi TSMC birinci çeyrek için rekor gelir açıkladı

1 hf. evvel eklendi

Şirketin yeni N2 üretim sürecinin FinFETT (Kanat biçimli alan tesirli transistörü) yerine GAA (Çok istikametli kapı) transistörlerini kullanan birinci TSMC süreci olması bekleniyor. Bununla birlikte şirket, günümüzde kendi GAA sürümünü kullanan Samsung’a benzeri biçimde büyük bir verimlilik ve performans kazanımı sağlayacak. 

  • Anasayfa
  • Donanım
  • İşlemci Haberleri
  • TSMC, 2nm çiplerin üretimi için tarih verdi: İşte ayrıntılar

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.