TSMC: Akıllı telefonlara olan talep azalıyor

Apple, Nvidia ve AMD dahil olmak üzere büyük teknoloji şirketlerine yarı iletken tedariki sağlayan TSMC, uzun bir müddettir devam eden akıllı telefon talebinin yavaşladığını bildirdi.

Talep düşerken maliyetler artıyor

Nikkei tarafından paylaşılanlara nazaran dünyada devam eden jeopolitik belirsizlikler ve Çin’deki COVID ile ilgili karantinalar sebebiyle akıllı telefonlar, bilgisayarlar üzere tüketici elektroniğine olan talebin azaldığını lisana getiren TSMC Lideri Mark Liu, TSMC’nin büyüme amaçlarını değiştirmediğini ve mevcut kapasite ile müşterilerin talebini karşılayamadıklarını söyledi.

TSMC rekor siparişler alıyor

6 gün evvel eklendi

Çin’de akıllı telefonlara olan ilgi düşerken ayrıyeten artan bileşen ve materyal maliyetleri konusunda ihtarda bulunan Liu, ”Bölümdeki herkes tedarik zincirinin tamamında maliyetlerin artmasından kaygı ediyor… Yarı iletken sanayisi bu maliyet artışını çoktan ve direkt yaşadı” açıklamasında bulundu ve ”Sektörün bu yıl makroekonomik belirsizlikler konusunda da kaygı duyduğunukelamlarına ekledi.

Bununla birlikte geçtiğimiz günlerde TSMC’nin en kıymetli müşterilerinden biri olan Apple’ın, iPhone SE 3 modelinde yaşanan düşük talep sebebiyle aygıtın üretiminde azalmaya gideceğine dair tezler ortaya çıktı. Apple tarafından şimdi resmi bir bilgi paylaşılmadı fakat TSMC’nin yeni açıklamalarının argümanları doğrular nitelikte olduğunu söyleyebiliriz. 

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Akıllı telefonlara olan talep azalıyor: İşte ayrıntılar

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.