TSMC’de birinci: HPC yonga geliri akıllı telefon gelirini geride bıraktı

Yeni paylaşılan Counterpoint Research raporuna nazaran, gelirinin büyük bir kısmını akıllı telefonlar için üretilen yongarlardan kazanan TSMC, 2022’nin birinci çeyreğinde HPC (yüksek performanslı bilgi işlem) kısmından büyük bir gelir elde etti.

Akıllı telefon kısmını geride bıraktı

TSMC tarafından bu hafta paylaşılan 2022 birinci çeyrek çıkar raporuna nazaran, şirketin yüzde 40’lık gelirini oluşturan akıllı telefon kısmını, yüzde 41’lik bir hisseye ulaşan HPC kısmı geride bırakmış durumda. HPC müşteri gelirinin geçtiğimiz çeyreğe kıyasla yüzde 26 arttığını söyleyen TSMC, HPC ve otomotiv kısmının şirketi en süratli büyüyen sanayi müşterilerinden biri haline getirdiğini tabir ediyor.

TSMC, 2022 yılında yalnızca Apple’dan 17 milyar dolar kazanacak

1 hf. evvel eklendi

Akıllı telefon yongalarına kıyasla daha yüksek saat suratları ve güç tüketimine ihtiyaç duyan HPC yongalar, günümüzde dizüstü, masaüstü bilgisayar ve kurumsal tarafta büyük bir kullanım oranına sahip. Bununla birlikte TSMC’nin en değerli HPC müşterileri ortasında Macbook’lar için M1 serisi yongalar üreten Apple, Ryzen işlemciler ile AMD ve ekran kartları ile Nvidia yer alıyor.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • İşlemci Haberleri
  • TSMC’den HPC yonga gelirinde rekor

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.