Türk sanatçı İrfan Önürmen’in NFT’leri New York’ta sanatseverlerle buluşacak


Bugüne kadar özgün tekniğiyle sayısız sanat yapıtına can veren çağdaş sanatın öncülerinden ressam İrfan Önürmen, atını NFTulle vagonuna sürerek artık de NFT teknolojisini sanat dünyasıyla buluşturuyor. NFTulle ismini verdiği yenilikçi dijital bir koleksiyon tasarlayarak Türkiye’de unsur imza atan Önürmen, projesinde yer verdiği 150 eşsiz NFT ile sanatseverlere kültürel semboller ve teknik boyutlar aracılığıyla daima değişen dünyanın kıssasını aktarıyor. Kripto dünyasında kısa vakitte büyüyen ve gelişen trende kayıtsız kalamayan ünlü ressam, yalnızca sanata değil, tıpkı vakitte Türkiye’nin ekosistemine de büyük yarar sağlamayı amaçlıyor. Sanatkarın çok boyutlu sanat yapıtlarının birinci basamağını meşhur tül çalışmalarını simgeleyen NFT’ler; Bitcoin ve Ethereum üzere takas edilebilen kripto para ünitelerine kıyasla alıcılarına block zinciri dünyasında üst seviye ayrıcalık sunuyor. Önürmen’in NFT koleksiyonunun, projenin devamı niteliğinde yayımlanacak yeni NFT’ler ortasında en kıymetli kesimler olacağı bilgisini alan sanatseverler, soluğu sanatkarın dijital token platformunda yer alıyor ve birinci vagondan yer tutmak için adeta birbiriyle yarışıyor.

Figüratif dizaynlarıyla biçimsel sınıflandırmaya karşı çıkan İrfan Önürmen, bugüne kadar sergilediği heykeller, portreler ve insanın bilinçaltına odaklandığı fotoğraflarında insanlığın ruh halindeki varoluşun binbir farklı tonuna ve his durumuna değiniyor. Armory Show, Arka Dubai (2012), PULSE New York (2013) ve Volta NY (2017)’de çalışmaları sergilenen İrfan Önürmen; kolaj, heykel ve fotoğraftan oluşan yapıtlarında kültürel ve toplumsal başkalaşımın beşerler üzerindeki tesirlerini irdeleyerek postmodern fotoğraf stratejisi ortaya koyuyor. Önürmen, stratejisini gündelik hayattan izler taşıyan tül, kot pantolonu kesimleri, danteller, gömlek yakaları ve gazete kâğıdı üzere farklı materyaller kullanarak gerçekleştiriyor. Yapıtları günümüzde İstanbul Çağdaş Müzesi, Selanik Çağdaş Sanatlar Müzesi, Proje 4L Elgiz Çağdaş Sanatlar Müzesi ve Leon Black koleksiyonu başta olmak üzere pek çok özel ve kurum koleksiyonunda yer alan sanatçı, ressamlık dışında grafik tasarımı ve duvar resmi çalışmaları da gerçekleştiriyor.
 

Çağdaş sanatkarlar ortasında NFT konusundaki birinci adımı atan İrfan Önürmen, mesleği boyunca geliştirdiği ferdî kimlik ve insan tecrübesi temalarına artık de dijital NFT’ler ile farklı bir bakış açısı kazandırarak yeni bir keşfin de harika başlangıcını temsil ediyor. Birinci olarak 150 orjinal NFT ile çıktığı seyahatte çalışmalarına aralıksız devam eden başarılı sanatçı, NFT’lerini sanat çalışmaları üzerinden tek tek ve büyük bir itinayla hazırlıyor.

İrfan Önürmen’in 12 Mayıs’ta New York’ta C24 Gallery’de gerçekleşecek sanat standında, NFTulle projesinde yer alan NFT’lerden kimilerinin sergileneceği muştusu, açıklanır açıklanmaz hayranlarında büyük yankı uyandırdı. Stant sayesinde Önürmen’in imzasını taşıyan NFT’ler, dünyanın dört bir yanından gelen gerçek sanatseverlerle buluşturulacak. Sanatkarın projesindeki NFT’lerin stantta 0.6 ETH’dan satışa sunulacağı ve bu NFT’lerin projenin devamı niteliğinde yayımlanacak yeni NFT’ler ortasında en kıymetli tokenlar olacağı ayrıntısı, sanatseverlerin coşkusunu daha da arttırdı. Türkiye’de NFT’nin birinci öncüsü İrfan Önürmen’in NFTulle projesi için artık tüm nefesler tutuldu ve gözler, sabırsızlık ve heyecan içinde beklenen 12 Mayıs gününe odaklandı.

Linkte yer alan hesapları takip ederek NFTulle projesi ile ilgili yeni bilgilere anında ulaşabilirsiniz.

www.nftulle.com

https://www.instagram.com/nftulle/

  • Anasayfa
  • Internet
  • Başka Haberleri
  • Türk sanatçı İrfan Önürmen’in NFT’leri New York’ta sanatseverlerl

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.