Türk Telekom, GSMA Taşınabilir Dünya Kongresi’nde SEBA teknolojisini tanıttı

Türk Telekom, İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenen GSMA Taşınabilir Dünya Kongresi’nde yerini alıyor. Türk Telekom dünyada birinci kere ticari olarak Türkiye’de kullanılan Yazılım Tarifli Fiber Genişbant Erişim Sistemi SEBA’yı canlı olarak sergiliyor.

SEBA sistemi Türk Telekom’un iştirakleri Argela ve Netsia tarafından geliştirildi. İçinde Türkiye’den yalnızca Türk Telekom’un yer aldığı milletlerarası bir tertip olan Open Networking Foundation (ONF) çatısı altında dünyanın önde gelen teknoloji devlerinin mimari, kodlama, test üzere alanlardaki ortak iştiraki ile başlayan SEBA, yazılım tabanlı bulut bilişim teknolojileri ile telekom operatörlerinin sanal sunucuları üzerinde çalışarak, donanım altyapı maliyetini azaltıp kaynak tasarrufu sağlıyor.

Türk Telekom’dan GSMA Taşınabilir Dünya Kongresi’nde yerlilik atağı

3 gün evvel eklendi

Firmadan bağımsız olarak erişim şebekelerine esneklik ve verimlilik kazandıran Yazılım Tarifli Fiber Genişbant Erişim Sistemi (SEBA), şu anda Almanya, İngiltere, Brezilya ve Tayvan’da faaliyet gösteren operatörler tarafından deneniyor. Netsia’nın BB Suite tahlili sayesinde bir çok operatörün sistemine entegre edildi.

Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Kıraç, SEBA’yı dünyada birinci kere ticari olarak deneyimleyen operatör olduklarını hatırlatarak, şunları söyledi: “SEBA ile telekom operatörlerinin donanım altyapı maliyetini azaltıp kaynak tasarrufu sağlıyoruz. Açık ve standart orta yüzlerden oluşan yazılım tabanlı erişim platformları sayesinde büyük ölçekli üreticilerin yanında küçük ölçekli fakat inovatif üreticilerin de ekosisteme dahil olmasını sağlıyoruz. Yerli ve ulusal eserlerle milletlerarası arenada Türkiye’nin sesi olmayı sürdüreceğiz.” dedi.

Canlı temaslarla BB Suite teknolojisi tanıtılıyor

Kongre’de yer alan kioskta ayrıyeten Netsia Broadband Suite (BB Suite) teknolojisinin en yeni özellikleri tanıtılarak, canlı irtibatlarla sistemlerin demosu gerçekleştiriliyor. Ziyaretçiler, BB Suite ile gelen yeni teknolojinin tedarikçilere sağladığı bağımsızlığı, CAPEX ve OPEX tasarrufunu ve öteki özelliklerini yakından inceleme fırsatını yakalıyor. Açık, ayrıştırılmış SEBA mimarisi, operatörlerin farklı satıcılardan bileşenleri seçmesine imkan tanıyarak, dağıtım ömrü boyunca müşteriye onlarca seçenek ve esneklikle birlikte değerli ölçüde tasarruf sağlıyor.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Operatörler – Kurumsal Haberler Haberleri
  • Türk Telekom, GSMA MWC 2022’de SEBA’yı tanıttı

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.