Türk Telekom ile Korea Telecom ortasında iş birliği

İspanya’da düzenlenen GSMA Taşınabilir Dünya Kongresi’ne katılan Türk Telekom, global iş birliği anlaşmalarına devam ediyor. Yaklaşık 5 yıl evvel 5G’yi Türkiye’ye getirme çalışmaları için iş birliği yapılan Korea Telecom ile yeni bir muahede yapıldı.

Türk Telekom ile Korea Telecom ortasında “Dijital Dönüşümde Stratejik İş Birliği” mutabakatı imzalandı. 5G ve yapay zeka teknolojileri üzerine yapılan bu mutabakat, IoT tabanlı uygulamalara dayanan akıllı kentleri kapsayan ‘akıllı alanlar’ projelerini kapsıyor.

Türk Telekom, Mavenir ve ComPro’dan Open vRAN denemesi

15 sa. evvel eklendi

Türk Telekom’dan küresel iş birlikleri

Türk Telekom, MWC’de öbür iş birliklerine de imza attı. Parellel Wireless ile Open RAN (Açık Radyo Erişimi) tahlilini pilot olarak belirlenen alanlarda test etmek üzere iş birliği yapma konusunda mutabakat sağlandı. Bulut tabanlı yazılım şirketi Mavenir, sistem entegratörü Compro ve açık radyo erişim teknolojileri üzerinde çalışmalar yapan TIP (Telecom Infra Project) ile de Open vRAN konusunda bir saha denemesi yürütülecek. Nokia ile kritik endüstriyel uygulamalarda yanılgıları minimuma düşürecek, üretimi ve verimliliği artıracak, 5G’nin düşük gecikme, yüksek bant genişliği ve yüksek sürat kabiliyetlerini kullanan Sanayi 4.0 denemeleri yapılacak. Huawei ile imzalanan Düzgün Niyet Mukavelesi ile 5G’ye hazır şebekelerin geliştirilmesi ve kaliteli şebeke uygulamaları için stratejik vizyon paylaşımının yanı sıra endüstriyel 5G uygulamalarını hayata geçirmek ve ekosistemi geliştirmek için çalışılacak. ZTE ve Netaş ile imzalanan Âlâ Niyet Mukavelesi ile yeni kuşak teknolojilerin ülkemizde hayata geçirilmesine yönelik çalışmalar yapılacak.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Operatörler – Kurumsal Haberler Haberleri
  • Türk Telekom ile Korea Telecom ortasında iş birliği

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.