Türk Telekom, ZTE ve Netaş ortasında Âlâ Niyet Mukavelesi imzalandı

Türk Telekom, erişim, IPTV ve uç aygıt alanlarında tahlil ortağı olan ZTE ve Netaş ile bu muahede kapsamında telekomünikasyon alanında yeni kuşak teknoloji ve uygulamaların Türkiye’de hayata geçirilmesi için birlikte çalışacak. 

Turkcell’den karbon ayak izini azaltacak teknolojiler

2 gün evvel eklendi

Türkiye’nin dijital dönüşümünün öncüsü Türk Telekom, yeni jenerasyon teknolojiler konusundaki iş birliklerini GSMA Taşınabilir Dünya Kongresi’nde duyuruyor. Türk Telekom, yerli teknoloji şirketi Netaş ve Netaş’ın ana hissedarı olan çok uluslu bilişim tahlil ve sistemleri üreticisi ZTE ile Uygun Niyet Mukavelesi (MoU) imzaladı. Türk Telekom, tahlil ortakları ZTE ve Netaş ile, yapay zekâ ve bulut bilişimi içeren yeni kuşak teknolojilerin ve uygulamaların Türkiye’de hayata geçirilmesi için çalışacak.

“Yeni jenerasyon teknolojileri hayata geçirerek Türkiye’nin dijital dönüşümünü hızlandırıyoruz” 

GSMA Taşınabilir Dünya Kongresi’nde gerçekleşen imza merasiminde açıklamalarda bulunan Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, “Türkiye’nin önder telekomünikasyon şirketi olarak, dünyanın önde gelen teknoloji şirketleriyle iş birliklerine imza atıyor, ülkemizi yeni kuşak teknolojilerle buluşturmak için azimle çalışıyoruz. Türkiye’nin dijital dönüşümü hızlandırmak üzere güç birliği yaptığımız şirketlerden biri de yerli teknoloji şirketi Netaş ve küresel ortağı ZTE oldu. Hali hazırda erişim, IPTV ve uç aygıt alanlarında altyapı tahlil ortağımız olan ZTE ve Netaş ile yeni jenerasyon teknolojilerin ülkemizde hayata geçirilmesine yönelik imzaladığımız Yeterli Niyet Sözleşmesi’nin iyi olmasını dilerim” dedi. 

ZTE Corporation Memleketler arası İş Sorumlu Lideri Xiao Ming; “Şu ana kadar Türkiye’nin pahalı telekomünikasyon şirketi Türk Telekom ile yüksek ve yeni teknolojileri birlikte hayata geçirip başarılı projelere imza atmış bulunuyoruz. Bundan sonraki devirde de yeniden yenilikçi ve inovatif teknolojileri ve tahlillerimizi Türk Telekom ile birlikte gerçekleştirmeye devam etmeyi hedefliyoruz. İş birliğimizin devam etmesi ismine imzaladığımız kontrattan memnunluk ve gurur duyduğumu tabir etmek isterim” dedi.

Netaş İdare Konseyi Lideri ve ZTE Corporation Avrupa ve Amerika Bölge Lideri, Peng Aiguang ise iş birliği ile ilgili olarak; “Türk Telekom ile birlikte hem küresel hem de Türkiye’deki bilgi birikimi ve deneyimimizle önümüzdeki periyotta de yeni kuşak teknolojileri ve yerli eserleri barındıran projeleri hayata geçirmek ismine imzaladığımız Düzgün Niyet Sözleşmesi’nden dolayı çok memnun olduğumu belirtmek isterim” açıklamalarında bulundu.
 

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Öbür Taşınabilir Teknolojiler Haberleri
  • Türk Telekom, ZTE ve Netaş ortasında Düzgün Niyet Mukavelesi

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.