Türk Telekom’dan yüzde 67 artırım hakkında açıklama

Türk Telekom’un altyapısını kullanan internet servis sağlayıcıları için uygulanan toptan tarife ve port fiyatlarına yüzde 67 oranında artırım gelmesi kararlaştırılmıştı. Bilgi Teknolojileri ve İrtibat Kurumu (BTK) tarafından onayıyla 1 Nisan’dan itibaren uygulanacak yüzde 67 oranındaki artırım, yeni bir karar alınarak 1 Haziran’a ertelendi. Türk Telekom bahisle ilgili bir açıklama yayınladı.

Türk Telekom’un yüzde 67 oranındaki artırımı ertelendi

1 gün evvel eklendi

Türk Telekom’dan yapılan açıklamada en son Şubat 2020’de artırım yapıldığı ve vakitle maliyetlerin arttığı vurgulandı. Ayrıyeten haberlerde belirtilen “internet tarife fiyatının yüzde 67 oranında zamlanacağı” tabirlerinin yanlışsız olmadığı, tarife fiyatlarına tesirinin daha düşük oranda olacağı belirtildi. Yüzde 67 oranındaki port ve toptan tarife artırımı 1 Haziran 2022 prestijiyle yürürlüğe girecek.

Türk Telekom’un açıklaması:

“Türk Telekom’un Port fiyatlarındaki artışlarla ilgili olarak son devirde gündeme gelen fiyat düzenlemesi konusunda bir açıklama yapma gereği duyulmuştur.

Birtakım yayın organları ve toplumsal medya platformlarında belirtilen ‘İnternete yüzde 67 artırım yapıldı’ içerikli haberler ve yorumlar gerçeği yansıtmamaktadır.

Belirtmek isteriz ki, toptan düzeydeki Port ve Transmisyon fiyatlarında Şubat 2020’den beri rastgele bir fiyat güncellemesi yapılmamıştır. Ortadan geçen iki yılı aşkın müddet zarfında dünya ve Türkiye ekonomisindeki konjonktüre bağlı olarak maliyetleri direkt etkileyen ekonomik parametrelerde önemli değişiklikler yaşanmıştır. Şubat 2020’den bugüne transmisyon (iletim) maliyetleri değerli ölçüde artmış olmasına karşın transmisyon fiyatlarında rastgele bir değişikliğe gidilmemiştir.

Toptan düzeyde gerçekleştirilen fiyat düzenlemesinin perakende düzeyindeki internet fiyatlarına yansıması ise büsbütün ilgili internet servis sağlayıcı işletmelerin kendi stratejileri kapsamında belirlenecek olup, bu artışın; sav edilen oranların ve enflasyonun da çok altında olacağı öngörülmektedir.

Toptan düzeydeki hizmetler için öngörülen güncelleme teklifi, 1 Haziran 2022 tarihinden itibaren geçerli olacaktır.”

1 Haziran 2022’den itibaren uygulanacak port fiyatları:

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Operatörler – Kurumsal Haberler Haberleri
  • Türk Telekom’dan yüzde 67 artırım hakkında açıklama

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.