Türkiye’de maske mecburiliği büsbütün kalktı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Konseyi’nin son toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunarak Türkiye’deki pek çok yasağın kaldırıldığını açıkladı.

En son Mart ayının başında yapılan Bilim Konseyi toplantısının akabinde Türkiye’de açık alanlarda ve toplumsal uzaklığın korunduğu kapalı alanlarda maske yasağı kaldırılmıştı. Okul, sinema, tiyatro ve toplu taşımadaki maske yasağının devam etmesine karar verilmişti.

Türk bilim beşerinin Covid-19 araştırması yayınlandı

3 hf. evvel eklendi

Maske yasağı kalktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kapalı yerlerdeki maske zaruriliği tümüyle kaldırılmıştır. Yalnızca olaylar binin altına düşene kadar toplu taşıma ve sıhhat binalarında maske zaruriliği devam edecektir. Bilim Konseyinin tavsiyesi 65 yaş üstü ve riskli hastalığı olanların maske kullanamaya devam etmesidir. Kronik hastalığı olanlar ve yaşlılarımızın aşıları bilhassa hatırlatma dozlarını ihmal etmemelerini önermektedir.” dedi.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Sıhhat Haberleri
  • Türkiye’de maske zaruriliği kalktı mı?

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.