Türkiye’nin Wordle karnesi belirli oldu

Bazen Twitter’da da gördüğünüz yeşil ve sarı renkli tetrisi andıran kutucuklarla oynana Wordle, birden fazla internet kullanıcısının hayatına dokunmuş durumda. Şubat 2022’de Bundle bünyesine katılan Wordle Türkçe, 2,5 milyon şahsa ulaşmış durumda. İşte eğlenceli oyunla ilgili farklı bilgiler.

Nestle’den garip savunma: Hacklenmedik, bilgileri biz sızdırdık

4 gün evvel eklendi

En sıkıntı söz: Elips

Wordle Türkçe’de oyuncuların bulmakta en çok zorlandığı söz “Elips” oldu. Oyuncuların %51’i kelimeyi lakin dördüncü ve sonraki denemelerinde bulabildi. Oyuncuların ortalama söz iddia müddetinin ise 3 dakika 32 saniye. Ortalarında ünlü isimlerin de yer aldığı Wordle oyuncuları, Twitter üzerinden 290 bin kere skorlarını paylaşmış durumdalar.

Her gece 00.00 – 01.00 saatleri ortasında ortalama 100 bin oyuncu yeni kelimeyi çözüyor ve oyuncuların yüzde 78’inin Wordle’a taşınabilir aygıtlardan eriştikleri belirtiliyor. Türkiye’nin Wordle oyununda en başarılı ili ise Kayseri. İkinci sırada Kahramanmaraş üçüncü sırada ise İstanbul yer alıyor.

Wordle Türkçe’de en başarılı vilayetler:

 1. Kayseri
 2. Kahramanmaraş
 3. İstanbul
 4. Konya
 5. Adana
 6. Samsun
 7. Ankara
 8. Denizli
 9. Eskişehir
 10. Mersin
   
 • Anasayfa
 • Yazılım
 • Oyunlar Haberleri
 • Türkiye’nin Wordle karnesi muhakkak oldu

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.