Twitch, yanlış bilgi paylaşma konusunda ısrarlı yayıncıları yasaklayacak

Canlı görüntü akışı platformu Twitch, sıklıkla yanlış bilgi paylaşan yayıncıları yasaklayacağını duyurdu. Platform, çok sayıda araştırmacı ve uzmanla çalıştıklarını belirterek 3 farklı kriter belirlediklerini söyledi. Bir yayıncının platformda yasaklanması için bu üç kriteri de karşılıyor olması gerekiyor.

‘Topluluğumuzda bir yeri olduğuna inanmıyoruz’

Twitch, platformu yanlış ve ziyanlı bilgiler yaymak için kullanan şahısları uzaklaştırmak istiyor. Birçok insanın makul ilgi alanlarına nazaran tercih ettiği yayıncıyı izlemesine imkan tanıyan platformun yanlış bilgilerin paylaşıldığı ve yayınlandığı bir yer olmasına müsaade vermeyecekleri belirtiliyor.

Yanlış bilgi içeren tek seferlik sözlere karşı yaptırım uygulamayacaklarını belirten platform, emellerinin çevrimiçi varlığını ziyanlı, yanlış bilgiler yaymaya adamış bireylerin Twitch’i kullanmasını yasaklamak olduğunu söyledi ve bu kapsamda dikkat edecekleri üç kriteri paylaştı.

  • Israrla yanlış bilgi paylaşılması
  • Yaygın olarak reddedilmesine karşılık yanlış bilginin geniş çapta paylaşılması
  • Şiddeti teşvik eden komplolar üzere ziyanlı yanlış bilgilendirme hususlarının paylaşılması

TikTok’un gençler üzerindeki zihinsel tesirleri araştırılıyor

13 sa. evvel eklendi

Twitch‘ten yapılan açıklamada: “Zararlı yanlış bilgiler şu anda Twitch’te yaygın olmasa da bunun çok süratli bir formda gelişebileceğini anlıyoruz ve Twitch’teki tüm güvenlik politikalarımızda yaptığımız üzere potansiyel ziyanı önlemeye yönelik yaklaşımımızın tesirli olmasını sağlamak için uzmanlara müracaata devam edeceğiz.” tabirleri yer aldı.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Twitch, sıklıkla yanlış bilgi paylaşan yayıncıları yasaklayacak

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.