Twitter, bot hesap denetimi yapan Musk’ı zımnilik mukavelesini ihlal etmekle suçladı

Twitter ve Elon Musk ortasındaki ipler gerilmeye başladı. Musk’ın toplumsal medya devini satın alma sürecini askıya almasının akabinde artık de Twitter avukatları, SpaceX CEO’su ve baş mühendisi Elon Musk’ı zımnilik mukavelesini ihlal etmekle suçladı.

Musk, Twitter hesabında paylaştığı gönderide: “Twitter avukatları, bot denetim örneklem boyutunun 100 olduğunu açıklayarak, zımnilik mukavelelerini ihlal ettiğimden şikayet etmek için aradı! Bu sahiden oldu.” dedi.

Satın alım gerçekleşmezse 1 milyar dolar ceza ödeyecek

Musk daha evvel toplumsal ağ Twitter’daki 100 hesabı denetim ederek ortalarındaki düzmece hesapları tespit edeceğini söylemişti. Cuma günü ise Twitter satın alımının askıya alındığını duyurmuştu. Elon Musk, toplumsal ağdan “spam hesapların ve uydurma hesapların kullanıcıların %5’inden daha azını oluşturduğu iddialarını doğrulayan bilgiler” bekliyor. Bu türlü bir kıymetlendirme, şirketin 2 Mayıs‘ta yayınlanan raporunda sunulmuştu.

25 Nisan‘da Twitter idaresi Musk’ın şirketi 44 milyar dolara satın alacağını açıkladı. ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi’ne nazaran, milyarder muahedeyi feshetmeye karar verirse şirkete 1 milyar dolar para cezası ödemek zorunda kalacak.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Twitter, Musk’ı zımnilik mukavelesini ihlal etmekle suçladı

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.