Twitter, görsellerde alternatif açıklamaları test ediyor

Twitter, kullanıcını tecrübesini düzgünleştirmek ismine platformda birçok özelliği test ediyor. Şirket, son olarak test ettiği bağlı iki yeni özelliği duyurdu. Bunlardan birincisi görsellere eklenebilen alternatif metinlerken bir oburu ise paylaşılan görsellerde bu metinleri görmeyi sağlan ‘ALT’ rozeti.

Tüm kullanıcılara Nisan’da sunulabilir

Twitter’da bir görsel paylaşırken kullanıcılar, bir ‘Açıklama ekle’ düğmesi görecekler. Bu düğme üzerinden görselin içeriğine dair bir metin yazılabilecek. Alternatif metni görüntülemek isteyen kullanıcılar ise paylaşılan görselin sol alt kısmında yer alan ‘ALT’ rozeti üzerinden erişim sağlayabilecekler.

Twitter, bu iki özellik sayesinde az gören yahut bilişsel mahzuru olan kullanıcıların platform ve içerikle etkileşimini kolaylaşacağını öngörüyor. Ayrıyeten internet irtibatının yeterli olmadığı durumlarda görsele dair bilgi almak için de yararlı olacağı düşünülüyor.

Instagram, Boomerang ve Hyperlapse’i kaldırdı

2 gün evvel eklendi

Twitter, bu iki özelliği yaklaşık bir ay boyunca toplam kullanıcıların sadece %3’üyle test edecek. Bu müddet içerisinde alacağı geri bildirimler sonucunda varsa yanılgılar düzeltilecek ve Nisan ayında özelliğin global kullanılabilirliği konusunda karara varılacak.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Twitter, görsellerde alternatif açıklamaları test ediyor

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.