Twitter, içerik ihtarlarını tüm kullanıcılara sunuyor

Twitter, geçtiğimiz Aralık ayında test etmeye başladığı tweetler için içerik ikazlarını tüm kullanıcılarına sunmaya başladığını paylaştı. Kullanıcılar, yeni özellik sayesinde tüm gönderileri için kapsamlı bir ihtar eklemek yerine tek tek yaptığı paylaşımlara nazaran  çıplaklık, şiddet ve hassas filtreleri ekleyebilecek.

Görseller için ihtar geliyor

Toplumsal medya platformu, takipçilerini paylaştıkları fotoğraf ya da görüntü hakkında uyarmak isteyen kullanıcılar için üç farklı filtre seçeneği sunuyor. İhtar eklenmek istendiğinde fotoğraf yahut görüntü düzenlenirken sağ altta yer alan bayrak düğmesi üzerinden erişim sağlanabilecek.

Twitter, yeni özelliği: “Tweetlediğiniz fotoğraflara ve görüntülere bir defalık hassas içerik ihtarları ekleme seçeneği artık Android, iOS ve web’deki herkes tarafından kullanılabilir.” sözleriyle duyurdu.

Facebook, Ukrayna’daki kullanıcılara profil kilitleme aracı sundu

19 sa. evvel eklendi

Twitter‘da filtre eklenen görseli görüntülemek isteyen kullanıcıların, bulanık olan görselin üzerindeki ikazla bir arada yer alan ‘Göster’ seçeneğine dokunmaları gerekiyor.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Twitter, içerik ikazlarını tüm kullanıcılara sunuyor

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.