Twitter kurucusundan Elon Musk’a övgü

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının yankıları sürerken kurucusundan da beklenen açıklama geldi. Bir müddettir tartışmalardan uzakta kalmayı tercih eden Jack Dorsey, tarihi gelişmeyi destekleyen açıklamalarda bulundu. 

Jack Dorsey’den Elon Musk’a övgü

Daha evvel internetin merkezileşmesi yolunda Twitter’ın kıymetli bir katkı sağladığını ve bundan pişman olduğunu itiraf eden Jack Dorsey, yaptığı açıklamada geldikleri son noktadan kurtuluşa mevcut CEO Parag Agrawal ve Elon Musk ile ulaşabileceklerini belirtti. 

Twitter’da değişim vakti

4 sa. evvel eklendi

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasını destekleyen Jack Dorsey, toplumsal mecrayı adeta köleleştiren Wall Street ve reklam yayıncılığından kurtulmanın birinci adımının Elon Musk olduğunu lisana getirdi. Dorsey toplumsal ağın tek bir kişi tarafından yönetilmesinin gerçek olmadığını ve protokol düzeyinde kamu faydası güden bir platform olması gerektiğini vurguluyor. Bu yolda Elon Musk aydınlanmanın kıymetli bir ögesi olacak. 

Elon Musk’ın Twitter’ı spam botlardan kurtaracağını açıklaması geniş bir takviye buldu. Bununla birlikte algoritmaları açık hale getirmesi ve kimlik doğrulama sisteminin kullanıcı kaybına yol açacağı tabir ediliyor. 
 

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Jack Dorsey’den Elon Musk açıklaması

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.