Twitter mutabakatı askıda, Elon Musk geçersiz hesap istemiyor

Kripto para dünyasında yaşanan çöküşün bir gibisi pay senedi dünyasında da yaşanıyor. Dünyanın en zenginleri yatırımcılarla adeta alay edercesine pay senetlerini bir aşağı bir üst çekiyor.

Twitter payları düşüşte

Elon Musk’ın pay başı 54$ civarında yaptığı alım teklifi ile Twitter payları yükselişe geçmiş ve 50$ düzeyine yaklaşmıştı. Elon Musk bugün değişik bir atılım yaptı.

Elon Musk’tan Trump’a müjde

1 gün evvel eklendi

Ünlü isim Twitter ile mutabakatın beklemeye alındığını ve sahte/bot hesapların toplamının yüzde 5’in altında olmasını istediğini belirtti. Bu haberle Twitter payları yüzde 20’ye yakın düştü.

Twitter son çeyrek raporlarında geçersiz hesapların yüzde 5’in altına indiğini belirtmişti fakat Elon Musk bir hesaplama daha istemiş. Gelirlerini kullanıcıya gösterilen reklamlarla kazanan Twitter’ın hem platformu kullanan hem de reklam gelirlerine katkısı olmayan bot hesaplarla ağır formda uğraştığı biliniyor. Yani olan tekrar yatırımcıya oldu. DOGE de bu haber ile yüzde 5 düşüş yaşadı.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Twitter’a Elon Musk şoku

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.