Twitter, Rus askeri faaliyetlerine yönelik paylaşım yapan hesapları kazara askıya aldığını söyledi

Twitter, Rus askeri faaliyetleriyle ilgili detayları paylaşan bir dizi hesabı kazara kaldırdığını açıkladı. Ukrayna işgalinde Rus askeri faaliyetlerinin paylaşıldığı ve geçersiz haber ve savların önüne geçmek için açık kaynak istihbaratı(OSINT) yapan şahısların hesaplarının bu durumdan etkilendiği belirtildi.

Hesaplara erişim tekrar sağlanıyor

Twitter, erişim pürüzlerinde öncelikle toplu raporlamalar suçlansa da mevcut durumda yanlış bilginin önüne geçmek için atılmış proaktif adımlar olduğunu belirtti.

Bir Twitter sözcüsü TechCrunch‘a yaptığı açıklamada: “Politikalarımızı ihlal eden yeni ortaya çıkan anlatıları proaktif olarak izliyoruz ve bu durumda kusurlu olarak birkaç hesap üzerinde yaptırım aksiyonu gerçekleştirdik. Bu aksiyonları süratli bir halde gözden geçiriyoruz ve etkilenen bir dizi hesaba evvelden proaktif bir formda erişimi yine sağladık.” tabirlerinde bulundu.

Facebook Reels yaygın kullanıma sunuldu

9 sa. evvel eklendi

Hesap erişimlerinin tekrardan sağlanmasıyla bir arada Twitter Safety hesabından yaşanabilecek siber tehlikeye karşılık kullanıcıların hesaplarını nasıl koruyacağına dair de Ukraynaca bir dizi tweet paylaşıldı.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Twitter, Rus askeri paylaşımı yapan hesapları yanlışlıkla kapattı

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.