Twitter, sekmeli Ana Sayfa görünümünden birkaç günde vazgeçti

Twitter, geçtiğimiz hafta kullanıma sunduğu bir özelliği geri çektiğini duyurdu. Toplumsal medya platformu, geçtiğimiz günlerde tweetlerin algoritmaya dayalı olarak gösterildiği Ana Sayfa akışı ve aykırı kronolojik tasarlanmış “En Son Tweetler” başlıklarının yer aldığı sekmeli bir görünümü kullanıma sunmuştu lakin kullanıcı geri dönüşleri şirketin bu karardan süratlice vazgeçmesini sağladı.

‘Sizi duyduk’

Twitter, 10 Mart’ta iOS kullanıcılarına yeni bir sekmeli arayüz sunmaya başlamıştı. Özellik, şimdi yaygın olarak tüm kullanıcılara sunulmadan evvel kullanıcı geri bildirimlerinin olumsuz olması sebebiyle platform, şimdilik bu özelliği kullanımdan kaldırdığını açıkladı.

Twitter Dayanak sayfasının bir paylaşımında ‘sizi duyduk’ diyerek kullanıcıların çoğunlukla kronolojik bir Ana Sayfa görünümü istediğini ve bu yüzden yeni de olsa sekmeli tecrübesi şimdilik kaldırdıklarını paylaştı.

Twitter e-ticarete yönelik yeni özelliğini duyurdu: Twitter Shops

4 gün evvel eklendi

Twitter, algoritmaya dayalı ana sayfa görünümünü sunmaya çalışan birinci şirket değil. Instagram da emsal bir uygulamaya gitmiş ve kullanıcılara ana sayfa görünümleri üzerinde yeni seçenekler sunmuştu lakin Twitter kullanıcıları, platformu bir bilgi alma yeri olarak da gördükleri için ana sayfalarında takip ettikleri hesaplardan gelen son paylaşımları görmek istiyorlar.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Twitter, sekmeli Ana Sayfa görünümünden birkaç günde vazgeçti

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.