Twitter’dan Elon Musk tedbiri

Sürpriz bir atak ile Twitter’ın en büyük hissedarı haline gelen Elon Musk, gözünü payların tamamına dikti. Büyük tenkitler alan Elon Musk karşısında Twitter hissedarları eli boş oturmayacak. 

Zehirli hap taktiği

Gelen bilgilere nazaran Twitter idaresi iktisat dünyasında zehirli hap olarak bilinen bir formülü devreye soktu. Zehirli hap formülü bir yatırımcı şirketteki paylarını arttırdığında öbür yatırımcılara daha düşük fiyattan pay satarak karşı bir küme oluşturuyor. Twitter’ın bu senaryoda piyasaya yeni pay satarak Elon Musk’ın hissesini düşüreceği söz ediliyor. 

Elon Musk, Twitter’ın açık kaynak olmasını istiyor

22 sa. evvel eklendi

Elon Musk niyetinden vazgeçmezse zehirli hap formülü 364 gün içerisinde devreye girecek. Geçtiğimiz yıllarda Papa John’s pizza zincirinin, sahibi tarafından tekrar satın alınmasının engellenmesi için zehirli hap formülü devreye alınmış ve sonrasında iki taraf uzlaşmaya gitmişti. 

Öbür taraftan Elon Musk’ın Silver Lake üzere büyük portföy platformlarından birisi ile iştirak yaparak Twitter’ı satın alabileceği söylentileri de dolaşıyor. Şimdilik bununla ilgili rastgele bir resmi açıklama yapılmadı. 
 

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Elon Musk’a karşı atak

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.