Twitter’ı satın almak isteyen Elon Musk’a rakip çıktı: Thoma Bravo

Elon Musk‘ın Twitter’ı satın alacağı teziyle ilgili koşullar her geçen gün daha ayrıntılı hale geliyor ve hafta sonu bile bilgi akmaya devam ediyor. Reuters’e nazaran milyarderin bu mutabakattaki rakibi Twitter ile de müzakerelere başlayan Thoma Bravo.

Elon Musk, Twitter’ı satın almak için 43 milyar dolar teklif etti

3 gün evvel eklendi

Twitter savaşları

40 yılı aşkın bir mühlet evvel kurulan Thoma Bravo, yazılım geliştiricilerin paylarını satın alma konusunda uzmanlaşmış bir Amerikan yatırım şirketi. Yılda 15 milyar dolardan fazla gelir üreten 40’tan fazla temel varlık portföyüne sahip. Şirketin idaresi altındaki varlıkların toplam pahası şu anda 103 milyar dolara ulaşıyor.

Thoma Bravo’nun Twitter’ın denetimini ele geçirme hakkı için Elon Musk ile hangi şartlarda rekabet edeceği ve bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceği şimdi kesinleşmedi. Amerikan medyası birinci defa Perşembe günü Thoma Bravo’nun Twitter’ın özelleştirilmesinde yer alma niyetlerini bildirdi. Dün ise Silver Lake yatırım şirketinin Elon Musk’ın ortağı olabileceği söyleniyordu. Thoma Bravo’nun sözcüsünün husus hakkında yorum yapmayı reddettiğini de belirtelim.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Twitter’ı satın almak isteyen Elon Musk’a rakip: Thoma Bravo

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.