Uber, İstanbul’da minibüsler ile hizmet vermeye başladı

Türkiye’de sarı taksiciler ile yaşadığı uyuşmazlıklar sonucunda UberXL hizmetini sonlandıran Uber, bugün prestijiyle İstanbul’da minibüsler ile hizmet sunacağını duyurdu. Lakin bu kere UberXL araçları yerine İBB’nin siyah taksi ismi verilen minibüsleri ile hizmet verecek.

Siyah taksiler, UberXL’ye alternatif olması için taksicilerin teşebbüsüyle hizmete sunulmuştu. UberXL’nin sonunu getiren bu taksiler, Uber uygulaması içerisine eklendi.

Uzun mühlet sırf havaalanlarında gördüğümüz siyah taksiler yavaş yavaş kentin başka yerlerine de yayılıyor. Siyah taksi çağırma özelliği, uzun vakittir iTaksi uygulamasında bulunuyordu. Artık Uber’e eklenmesiyle bir arada turist yolcular tarafından daha fazla ilgi görecektir.

Yeni 2022 DS 9 Sedan Türkiye’de: İşte fiyatı ve özellikleri

1 gün evvel eklendi

Siyah taksiler, 8 kişilik VIP minibüslerden oluşuyor. Fiyatları sarı taksilere nazaran daha değerli. Bu bahisle ilgili olarak Uber’den şu bilgilendirme yapıldı:

“Siyah Taksi hizmeti sırf İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Uyum Merkezi’nin (UKOME) 28.12.2016 tarih ve 2016 / 9-6 sayılı kararı ile düzenlenen siyah renk lüks taksi olarak kullanılabilecek tahditli ticari taksi plakası taşıyan araçlar tarafından sunulmaktadır. Fiyatlandırma İstanbul Büyükşehir Belediyesi UKOME tarafından belirlenen Siyah Taksi taksimetre fiyat tarifesine nazaran yapılmaktadır.”

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Taşınabilir Uygulamalar Haberleri
  • Uber, İstanbul’da minibüsler ile hizmet vermeye başladı

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.