Uçan otomobiller için dünyanın birinci dikey havalimanı açıldı

Uçan otomobiller, geçtiğimiz hafta İngiltere’de açılan dünyanın birinci vertiport’u ile gerçeğe bir adım daha yaklaştı. Air-One Vertiport olarak isimlendirilen ve İngiltere‘nin Coventry şehrinde hizmete açılan yeni hava nakliyeciliği tesisi,  dronlar, uçan otomobiller ve uçan taksiler üzere dikey kalkış ve iniş (eVTOL) uçakları için bir merkez olacak.

200’den fazla vertiport inşa edilecek

Air-One’ın geliştiricisi İngiltere merkezli Urban-Air Port, faaliyete başlayan yeni hava limanının önümüzdeki beş yıl içinde dünya çapında planlanan 200’den fazla vertiport için bir plan olarak görüleceğini söylüyor. Bununla birlikte birinci olarak Ekim 2021’de duyurulan ve İngiltere’nin merkezine konumlandırılan Air-One Vertiport, ülkenin birçok noktasına dört saat içinde ulaşım fırsatı sunacak.

Formula E, Gen3 araçlarını tanıttı: Daha güçlü, daha hafif

21 sa. evvel eklendi

2027 yılına kadar inşa edilecek 200’den fazla vertiportun birinci olarak Los Angeles, Avustralya, Güney Kore, Fransa, Almanya, İskandinavya ve Güneydoğu Asya’da açılması bekleniyor. Air-One’ın yeni bir ulaşım çağının başlangıcı olacağını söyleyen Urban-Air Port’un kurucusu ve icra konseyi lideri Ricky Sandhu, vertiportlar ile birlikte kentler ortasında yaşanan sıkışıklığın azalacağını, insanların her zamankinden daha sağlıklı ve memnun seyahat edeceğini lisana getirdi.

  • Anasayfa
  • Hayat
  • Araba Teknolojileri Haberleri
  • Uçan otomobiller için birinci taşınabilir havalimanı İngiltere’de açıldı

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.