Ukrayna, ülkeyi çevrimiçi tutmak için büyük uğraş veriyor

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal teşebbüsünde Ukrayna’da telekomünikasyon hizmetleri de büyük hasar gördü. Ülkenin büyük telekomünikasyon sağlayıcılarının kıymetli merkezlerinde gerçekleşen hasarlar sebebiyle ülke, bağlantı çizgilerinin devamlılığını sağlamak ismine çalışmalarına sürat kesmeden devam ediyor.

Servis sağlayıcıları ortasında geçişe müsaade veriliyor

Ülkede yaşayan insanların yarısına hizmet sağlayan ülkenin en büyük internet ve taşınabilir operatörü olan Kyivstar‘ın kıymetli merkezleri akına uğradı. Ayrıyeten, öteki servis sağlayıcılarla birlikte ülkenin üçüncü büyük telekomünikasyon sağlayıcısı Lifecell de mevcut süreçten olumsuz etkilendi.

Servis sağlayıcılarından yapılan açıklamalara bakıldığında ülkedeki şirketler, hasar alan baz istasyonlarının onarılmasında birbirlerine takviye oluyorlar. Bilhassa saha çalışmalarında bu yardımlaşmanın kıymetli olduğuna vurgu yapıyorlar. Bununla birlikte müşterilerin, mukavelesinin bulunduğu servis sağlayıcısının arızalanması durumunda diğer operatörlerin şebekelerine problemsiz bir geçiş yapmasına müsaade verdiklerini belirtiyorlar.

Camaliot, daha hakikat hava iddiası için uydu dataları toplayacak

1 gün evvel eklendi

Ukrayna’daki servis sağlayıcılarının gerçekleştirdiği saha çalışmalarının ve bağlantı çizgilerinin kesilmemesi üzerine yaptıklarının ülkedeki vatandaşlar haricinde Rusya’nın, istihbarat toplaması yahut askerlerin rapor göndermesi için de kıymetli olduğu üzerinde teoriler bulunuyor.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Operatörler – Kurumsal Haberler Haberleri
  • Ukrayna, ülkeyi çevrimiçi tutmak için çalışıyor

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.