Ukrayna’da neon gazı sevkiyatları durdu: Yonga üretimini etkileyebilir

Rusya ile Ukrayna ortasında yaşanan tansiyon yarı iletken dalını etkileyebilir. Paylaşılan son bilgilere nazaran global neon gazı tedariğinin yaklaşık yarısını karşılayan Ingas ve Cryoin şirketleri, rus birliklerinin Ukrayna genelindeki kentlere yönelik akınlarını arttırması sebebiyle üretimi durdurduklarını açıkladı.

Tansiyonun sürmesi üretimi etkileyebilir

Yaşanan tedarik meselelerinin yarı iletken üreticilerini ne kadar etkileyeceği tam olarak bilinmiyor olsa da, birçok üreticinin güvenlik nedeniyle neon gazı stoğuna sahip olduğu bildiriliyor. Bununla birlikte dünyanın en büyük kontratlı çip üreticilerinden TSMC ileriye dönük hazırlıklar yapmaya başladıklarını ve kâfi stok sayısına sahip olduklarını bildirirken, yakın bir müddette rastgele bir sorun yaşanmayacağını söyledi.

AB, Rusya’yla güç bağını azaltmak istiyor.

2 gün evvel eklendi

TSMC’nin yanı sıra şirketlerin sahip oldukları stokların Nisan ayına kadar tükenmesi sonucunca birçok değerli müşterinin üretim meseleleri yaşayabileceğini öngörülüyor. Araştırma şirketi CFRA’da vazife yapan analist Angelo Zino, çatışmanın sürmesinin üretime büyük bir darbe vuracağını lisana getirdi.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Zamazingo Haberleri
  • Ukrayna işgali yonga üretimini etkileyebilir

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.