Ukrayna’ya daha fazla Starlink terminalleri gönderiliyor

Şubat ayının son günlerinde SpaceX CEO’su Elon Musk, Starlink uydu interneti hizmetinin artık Ukrayna için etkin hale getirildiğini açıklamıştı. Tıpkı vakitte Musk, terminallerin de yolda olduğunu belirtmiş ve bu terminaller Ukrayna’ya ulaşmıştı. Ukrayna tarafından yapılan yeni bir açıklamaya nazaran önümüzdeki haftalarda ülkeye daha da fazla Starlink terminali sevk edilecek.

Ukrayna’ya daha fazla Starlink istasyonu gelecek

Rusya’nın Ukrayna’yı işgaliyle birlikte ülkedeki internet altyapısının büyük hasara uğramasıyla birlikte akıllara Starlink uydu internet hizmeti geldi. Ülkenin başbakan yardımcısı Mykhailo Fedorov‘un yaptığı bir paylaşıma karşılık veren Elon Musk, uydu internet hizmetinin ülke için etkin edildiğini söylemişti.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodymyr Zelensky, paylaştığı yeni bir tweetle önümüzdeki hafta, yıkılan kentler için öteki bir Starlink sistemi kümesi alacaklarını duyurdu.

Tesla, Almanya’daki Gigafactory için kurallı onay aldı

1 gün evvel eklendi

Elon Musk‘a Ukrayna’yı kelamları ve hareketleriyle desteklediği için minnettar olduğunu belirten Zelensky, Musk’la yaptığı görüşmede gelecekteki mümkün uzay projeleri üzerine konuştuklarını lakin bunun ayrıntılarını savaştan sonra açıklayacağını belirtti.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Öteki Haberleri
  • Ukrayna’ya daha fazla Starlink terminalleri gönderiliyor

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.