Ukrayna’ya Fortnite oyunundan bir günde 36 milyon dolar

Rusya işgali sonrasında taarruz altında kalan Ukraynalı siviller için kampanya başlatan sayısız firmalardan birisi de Epic Games oldu. Kampanyanın başlaması ile birlikte etkileyici ölçüler toplandı.

Fortnite oyuncularından Ukrayna’ya dev yardım

20 Mart-3 Nisan tarihleri ortasında Fortnite oyununda yapılan oyun içi harcamaların Ukrayna’daki sivil toplum kuruluşlarına bağışlayacağını açıklayan Epic Games birinci gün ortaya çıkan bağışı topluluk ile paylaştı.

Doom II One Humanity eklentisi duyuruldu

2 hf. evvel eklendi

BM Besin Programı, UNICEF üzere kuruluşlara yapılan para gönderimlerini de paylaşan Epic Games yalnızca 24 saat içerisinde 36 milyon dolar toplamayı başarmış. Bu olağan oyun içi hareketlilik mi yoksa oyuncular dayanak olmak maksadıyla daha fazla harcama mı yapıyor bilemiyoruz fakat Fortnite zati günlük olarak çok yüksek ölçüler kazanıyor. Böylelikle iki hafta sonunda hayli fazla bir meblağ toplanacağını kestirim edebiliriz.

Epic Games haricinde Doom II oyunu için geliri yalnızca Ukrayna’ya bağışlanacak olan ek paket, Humble Bundle platformunda Ukrayna’ya özel dayanak paketi satışı üzere pek çok kampanya düzenlenmiş durumda.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Oyunlar Haberleri
  • Fortnite oyuncularından Ukrayna’ya dayanak

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.