Ünlü analist Mark Gurman, iPhone 14 serisiyle ilgili kestirimlerini paylaştı

Apple ile ilgili dengeli tahlilleriyle bilinen Bloomberg editörü Mark Gurman, Apple’ın eylül ayında duyurucağı iPhone 14 serisiyle ilgili görüşlerini paylaştı. iPhone 13 serisinin selefi iPhone 12 Pro ailesine kıyasla büyük bir yükseltme içermediğini belirten Gurman, iPhone 14 serisinden bir oldukça umutlu. Bilhassa de Pro modellerin kayda bedel geliştirmeler içereceğinin altını çiziyor.

Akıllı telefonu andıran Huawei Band 7’nin görselleri yayınlandı

1 gün evvel eklendi

iPhone 14 Pro ve Pro Max kıymetli iyileştirmeler içerecek

Mark Gurman, telefonlar hakkında evvel çıkan birçok sızıntı bilginin gerçek olduğunu düşünüyor. Buna nazaran telefonlar evvelki modellerle çabucak hemen tıpkı dış görünüme sahip olacak. Lakin donanım kanadında değerli iyileştirmeler göreceğiz.

O denli ki 6.1 inç büyüklüğündeki iPhone 14 Pro ve 6.7 inç ekranlı iPhone 14 Pro Max’in 4nm geometrisiyle üretilecek yeni A16 Bionic çipinden güç alması bekleniyor. Fakat iPhone 14 ve iPhone 14 Max, geçtiğimiz yılın yongası A15 Bionic ile donatılacak. Her ne kadar baz modellerde bir evvelki yılın işlemcisi kullanılacak olsa da A15 Bionic’in hala başkan olduğunu söylemeden geçmeyelim. 

Bununla birlikte Pro modellerdeki çentik, yerini iki adet deliğe bırakacak iken baz modellerde ise çentik yerini koruyacak. Gurman,  iPhone 14 Pro ve Pro Max’in yeni bir 48MP ana sensör ile donatılacağına dair söylentileri de doğruluyor ve görünüşe nazaran kamera çıkıntılarının büyümesinin nedeni de bu. 

  • Anasayfa
  • Apple
  • iPhone Haberleri
  • Mark Gurman, iPhone 14 serisiyle ilgili kestirimlerini paylaştı

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.