Ünlü hacker kümesi Anonymous’tan Rusya’ya siber savaş ilanı

24 Şubat gününün sabah saatlerinde başlayan Rusya ve Ukrayna ortasındaki savaş gitgide büyüyor. Ukrayna’nın sonlarında başlayan savaş, başşehir Kiev‘e kadar ulaştı. Birçok ülke Rusya’nın yaptığı akınları kınadı. Birtakım ülkeler de Ukrayna’ya maddi ve manevi takviyelerini iletti.

Milyonlar kullanıyor: İşte Ukrayna çıkışlı teknoloji uygulamaları

22 sa. evvel eklendi

Rusya’nın Ukrayna’ya karşı savaş ilanından sonra Anonymous‘ta Rusya’ya karşı siber savaş ilan etti. Ukrayna’nın yardımına koşan ünlü hacker kümesi Anonymous, Rusya’nın kimi devlet sitelerini çökertti.

Ukrayna’nın yardımına Anonymous koştu

Anonymous, Rusya’ya karşı siber savaş ilan ettikten sonra Rusya’ya yönelik birçok siber taarruz gerçekleşti. Pek çok internet sitesinin yanı sıra government.ru ve kremlin.ru üzere devlet siteleri de çöktü. Anonymous, Twitter’da yaptığı açıklmada “Anonymous şuan Rusya Fedarasyonu’na karşı operasyonlarda yer almakta. Operasyonlardan her ne kadar Rus halkı etkilenecek olsada bunu dünya barışı için yapıyoruz. Hareketlerimiz Rus hükûmetine ve Putin’e karşıdır.” kelamlarına yer verdi. Ayrıyeten Russia Today isimli televizyon ağına gerçekleşen siber saldırıyı da Anonymous üstlendi.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Siber Güvenlik Haberleri
  • Anonymous’tan Rusya’ya siber savaş ilanı

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.