Uydu internet ağı Starlink, 32 ülke için hizmete hazır

SpaceX’in Starlink internet hizmeti artık 32 ülkede mevcut. Şirkete nazaran, bu ülkelerdeki ekipman teslimatları “çabucak” gerçekleştirilecek. Çünkü, daha evvel müşteriler ekipman teslimatı için aylarca beklemek zorunda kalabiliyorlardı.

Jack Dorsey, Twitter’a dönmek istemiyor

18 sa. evvel eklendi

Starlink, Twitter’da hizmetin Avrupa ve Kuzey Amerika‘nın büyük kısımlarının yanı sıra Güney Amerika, Avustralya ve Yeni Zelanda‘nın kısımlarını gösteren kullanılabilirlik haritasının bir ekran manzarasını paylaştı. Haritaya nazaran, tüm Afrika da dahil olmak üzere dünyanın geri kalanının kıymetli bir kısmında, yakında hizmete başlanacak. Lakin Rusya, Beyaz Rusya, Çin ve öbür kimi ülkeler şimdi hizmet verilemeyen “gri bölgede”.

Şu anda 32 olan hizmet verilen ülke sayısı, bu yılın başlarında, 25 olarak açıklanmıştı. Fakat daha dikkat cazip olan, ekipmanın çabucak kullanılabilir olacağı. Çünkü, Reddit, müşterilerin ekipmanın gelmesi için aylarca beklemek zorunda kaldığı kıssalarla dolu. Starlink kullanıcılarının çoğunluğu Nisan ayı prestijiyle Kuzey Amerika‘da ve geri kalanların büyük bir kısmı ise Avustralya, Yeni Zelanda ve Avrupa‘da bulunuyor.

Starlink’in hizmet verdiği ülkeler

ABD’nin yanı sıra Starlink, Kanada, İngiltere, Almanya, Yeni Zelanda, Avustralya, Avusturya, Hollanda, Belçika, İrlanda, Danimarka, Şili, Portekiz, İsviçre, Polonya, İtalya, Çek Cumhuriyeti, İsveç, Meksika, Hırvatistan‘da mevcut. Listede ayrıyeten Litvanya, İspanya, Slovakya, Slovenya, Brezilya, Bulgaristan, Romanya, Yunanistan, Lüksemburg, Letonya, Tonga, Macaristan ve Ukrayna da yer alıyor.

ABD’de, Mart ayındaki fiyat artışından sonra, Starlink temas ekipmanı 599 dolara mal oluyor. İnternet hizmeti için ise aylık 110 dolarlık abonelik bir fiyatı var. Hizmetin Türkiye‘ye hizmet verip vermeyeceği ise şimdilik muamma. Ancak haritaya nazaran konuşacak olursak, Türkiye bekleme listesinde görünüyor.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Öbür Haberleri
  • Uydu internet ağı Starlink, 32 ülke için hizmete hazır

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.