Valve, Steam Deck için birinci Windows şoförlerini paylaşmaya başladı

Taşınabilir yonga setlerinin gelişmesi ile birlikte büyük teknoloji şirketlerinden yeni el konsolları görmeye başladık. Bu isimler ortasından Steam Deck konsolu ile bölüme tezli bir biçimde giriş yapan Valve, Linux tabanlı SteamOS işletim sistemi ile kullanıcılara sunulan yeni aygıt için birinci Windows şoförlerini paylaşmaya başladı.

Yakında Windows 11’i de destekleyecek

Yeni el konsolu şimdi çift önyükleme dayanağına sahip olmasa da kullanıcılara açık bir kapı bırakan Valve, bilindiği üzere konsola Windows yüklenmesine müsaade veriyor. Böylelikle dileyen kullanıcılar aygıtın kısıtlı oyun kütüphanesini geride bırakarak Steam’in Windows takviyesine sahip birçok oyununa ve Microsoft’un Game Pass sistemine ulaşabiliyor.

AYA Neo, AMD işlemci ile güçlendirilen yeni el konsolunu duyurdu

5 gün evvel eklendi

Aygıt için paylaşılan şoförlerin Windows 10 ile uyumlu olduğunu ve GPU, Wi-Fi, Bluetooth donanımlarını içerdiğini söyleyen Valve’ın, ses şoförleri konusunda AMD ile çalışmaya devam ettiğini bildiriliyor. Bununla birlikte yakında Windows 11 için zarurî olan fTPM takviyesini aktifleştirecek bir BIOS güncellemesi paylaşmayı planlayan şirket, yeni işletim sistemine de takviye sunacak. 

  • Anasayfa
  • Mesken Elektroniği
  • Oyun Konsolları Haberleri
  • Valve, Steam Deck’in Windows şoförlerini paylaştı

About admin

Check Also

Xbox Series S, yakında fizikî oyunları destekleyebilir

Xbox Series X’e nazaran önemli manada daha az performans sunan Xbox Series S, tıpkı vakitte sadece dijital oyun kullanımına müsaade veriyor ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.