Valve’ın yeni el konsolu Steam Deck’te joystick sorunu ortaya çıktı

Yakın vakitte piyasaya sürülen Valve’ın el konsolu Steam Deck’te yeni bir sorun ortaya çıktı. Yeni aygıtı ön sipariş vererek erken temin eden birçok kullanıcı, aygıtın yönlendirme tuşlarında kayma meseleleri yaşandığını bildirmeye başladı.

Ferdî tamirleri destekleyecek

Yeni sorunu Reddit üzerinden bildiren kullanıcılar, aygıtın yönlendirme tuşlarına dokunup bırakıldıktan sonra kendi kendine hareket algıladığını söylüyor. Yeni sorun çok kullanımdan kaynaklı birçok aygıtta meydana gelebiliyor ancak çıkışından bir hafta geçen Steam Deck’te hayli erken kendini gösterdiğini söyleyebiliriz.

Geçtiğimiz ay aygıtı inceleyen iFixit, Joystick tamirinin kolay bir biçimde yapılabildiğini söylese de aygıtın tamiri konusunda açıklamalarda bulunan Valve mühendisi Pierre-Loup Griffais, “Tamirlerin profesyonellere bırakılmasını yahut karşıt giden rastgele bir şey için Valve’e iade edilmesini öneriyoruz” kelamlarını lisana getirdi.

Steam düzmece indirimleri engellemek için yeni kurallar getirdi

1 hf. evvel eklendi

Bununla birlikte tamir konusunda rastgele bir kısıtlama getirmeyen Valve, şimdi mevcut olmasa da yedek Steam Deck kesimlerinin satışı için iFixit’e yetki verdiğini açıkladı. Şirketin aygıtın yedek modüllerini göndermeye başlaması ile birlikte üçüncü taraf tamir olanağınında yaygınlaşması bekleniyor.

  • Anasayfa
  • Konut Elektroniği
  • Oyun Konsolları Haberleri
  • Steam Deck’te joystick sorunu ortaya çıktı: İşte ayrıntılar

About admin

Check Also

Xbox Series S, yakında fizikî oyunları destekleyebilir

Xbox Series X’e nazaran önemli manada daha az performans sunan Xbox Series S, tıpkı vakitte sadece dijital oyun kullanımına müsaade veriyor ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.