Vestel Savunma yeni ismiyle küresel teknoloji şirketi olmayı hedefliyor

Güçlü Holding çatısı altında kurulan savunma sanayi şirketi Vestel Savunma’da vizyon ve bölüm değişikliğine gidiliyor. Vizyon değişikliğinin birinci adımı olarak şirketin ismi büsbütün yenilendi ve Lentatek oldu. Lentatek, bundan sonra küresel bir teknoloji şirketi olarak faaliyet gösterecek. Kuvvetli Kümesi, bu isim değişikliğiyle birlikte Lentatek’i global rekabette güçlendirmeyi ve teknoloji eserlerini milletlerarası pazara sunmayı planlıyor.

Yarasadan esinlenilerek İHA’lar için yeni kanat geliştirildi

2 gün evvel eklendi

Yeni iş alanlarına yönelecek

Daha evvel Vestel Savunma ismi altında Karayel İnsansız Hava Aracı geliştiren şirket artık Lentatek ismiyle yeni bir İHA geliştiriyor. Şimdi yeni İHA’nın özelliklerine dair bir bilgi paylaşılmadı.

İsim değişikliğinin akabinde şirket 20 yılı aşkın bilgi birikimini farklı yeni iş alanlarına taşıyor. Yapay zeka, siber güvenlik ve büyük bilgi tabanı tahlillerini yeni alanlarla birlikte daha geniş yelpazede müşterilerine sunacak. Yeni iş alanları olarak uzay teknolojileri, dijital sıhhat teknolojileri, kritik tesis ve hudut güvenliği alanlarında faaliyet gösterecek.

Ayrıyeten daha evvelden de hizmet verilen hidrojen ve yakıt pili teknolojileri, komuta denetim teknolojileri ve otonom sistemler alanındaki çalışmalar da devam edecek.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Savunma Sanayi Haberleri
  • Vestel Savunma’nın yeni ismi Lentatek

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.