Volkswagen, Huawei’nin otonom sürüş teknolojileri kısmını satın alabilir

Reuters tarafından servis edilen habere nazaran Alman otomotiv devi Volkswagen, otonom sürüş teknolojileri kısmını satın almak için Çinli Huawei ile görüşüyor. Gelen bilgiler bu satın alım atağının şirkete milyarlarca euro‘ya mal olacağı tarafında.

Yeni 2022 DS 9 Sedan Türkiye’de: İşte fiyatı ve özellikleri

20 sa. evvel eklendi

Volkswagen’in halihazırda Amerikan Argo AI teşebbüsü ile bir iş iştiraki var. Artık ise Çin pazarındaki pozisyonunu güçlendirmek istiyor. Alman marka elektrikli araba segmentinde şimdiden birtakım rakiplerini geride bırakmış olmasına karşın hala Tesla ve BYD‘nin çok uzağında.

Herbert Diess yeni ortağa işaret etti

Araba üreticileri ve teknoloji şirketleri, birçok kişinin otomotiv sanayisinin geleceği olarak gördüğü otonom sürüşte liderliğe oynama amacıyla, bu alana milyarlarca dolar yatırım yapıyor. Huawei, 2019 yılında şoförsüz arabalar için yazılım geliştirmeye başlamıştı.

Volkswagen CEO’su Herbert Diess, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, 25 yıl içinde otomotiv sanayisinde şoförsüz arabaların yaygın bir formda benimsenmesini beklediğini ve şirketin yazılım konusunda kendi muhtaçlıklarını karşılayabilmek için yeni iştirakler aradığını söyledi.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Araba Teknolojileri Haberleri
  • Volkswagen, Huawei’nin otonom sürüş kısmını satın alabilir

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.