VR başlıklar yeni bir kriz kapısı araladı, sigorta şirketlerine akın başladı!


İngiltere merkezli sigorta şirketi Aviva, sanal gerçeklik başlıklarının yaygınlaşması ile birlikte kullanıcıların başta televizyon olmak üzere konut eşyalarını kırma mümkünlüğünün yükseldiğini ortaya koyan bir rapor yayınladı.

Volkswagen, Huawei’nin otonom sürüş kısmını satın alabilir

2 gün evvel eklendi

Fizikî etraf şuurunun kaybolmasına sebep olan sanal gerçeklik teknolojisi, insanların kendilerini oyuna kaptırıp televizyon, mobilya ve avize üzere mesken eşyalarına ziyan vermesine yol açıyor. Bu zaraların karşılanması için sigorta şirketlerine yapılan müracaat sayılarında inanılmaz bir artış var.

En çok TV’ler kırılıyor

Aviva tarafından sağlanan bilgilere nazaran 2021’de VR başlık kullanımıyla ilgili sigorta ödemeleri için yapılan müracaatların sayısı 2020’ye kıyasla yüzde 31 oranında arttı. Şirket 2016’dan bu yana kaydedilen artışın ise yüzde 68 düzeyinde olduğunu söylüyor.

Aviva sanal gerçeklik başlığı sahiplerinin çoğunlukla hasar gören televizyonları için müracaatta bulunduğunu belirtti. Sigorta şirketinin müşterinin sigorta poliçesinin kapsamına nazaran ziyanları karşıladığı ve ortalama ödeme ölçüsünün 650 pound civarında olduğu tabir edildi.

Aviva uzmanları, sigorta taleplerindeki artışı VR aygıtlarının artan popülaritesine bağlıyor. Şirkete nazaran bilhassa yeni yıl periyodunda armağan olarak satın alınan sanal gerçeklik eserleri bu istikamette yapılan müracaatların sayısını kıymetli ölçüde artabilir.

  • Anasayfa
  • Konut Elektroniği
  • Televizyonlar Haberleri
  • VR başlıklar yüzünden konutlar harap oluyor

About admin

Check Also

Xbox Series S, yakında fizikî oyunları destekleyebilir

Xbox Series X’e nazaran önemli manada daha az performans sunan Xbox Series S, tıpkı vakitte sadece dijital oyun kullanımına müsaade veriyor ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.