VW ve BP, KONUT şarj aygıtları için paydaşlık kurdu

VW ve BP, elektrikli araçlar için süratli şarj noktaları konusunda birlikte çalışacaklarını duyurdular. Avrupa genelinde EV’ler için süratli şarj ağı kurulması hedeflenen paydaşlık kapsamında birinci şarj ünitesi Almanya’nın Düsseldorf kentinde kullanıma sunuldu.

Gelecek maksatları için kıymetli iştirak

Volkswagen Group ve British Petroleum(BP), 24 ay içinde Almanya ve Birleşik Krallık’ta 4.000’e kadar şarj noktasını kullanıma sunmak için birlikte çalışacaklar. İştirak ayrıyeten 2024’ün sonuna kadar Avrupa genelinde toplam 8 bin şarj noktasını erişime sunmayı da içeriyor.

Volkswagen’in Flexpole 150 kW şarj aygıtları, düşük voltajlı bir şebekeye direkt bağlanabilmesi sayesinde özel bir trafo merkezi ve maliyetli inşaat işi ihtiyacını ortadan kaldırarak suram müddetlerini ve maliyetlerini azaltıyor. Ayrıyeten EV’nin modeline bağlı olarak 10 dakikalık şarjla 160 km’ye kadar menzil sunabiliyor.

BP istasyonlarına entegre edilecek olan süratli şarj noktalarının pozisyonları hem VW kümesi arabalarındaki (Seat ve Skoda dahil) hem de VW’lerdeki araç içi gösterge panellerinden erişilebilir olacak.

Dünyanın en küçük dişli çarkı geliştirildi

2 gün evvel eklendi

Volkswagen, 2050 yılına kadar net karbon nötr olmak istiyor ve elektrifikasyon planlarının bir sonucu olarak 2030 yılına kadar araç satışlarının %70’inin MESKEN olmasını bekliyor. Şirketin beklentileri kapsamında BP ile yapılan bu iştirak stratejik bir ehemmiyet kazanıyor.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Güç Haberleri
  • VW ve BP, MESKEN şarj aygıtları için iştirak kurdu

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.